Zumba z sercem znowu tańczy dla dzieci

wrzesień 02, 2018 3869
Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz i beneficjenci maratonu: Patrycja, Zosia i Wiktor Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz i beneficjenci maratonu: Patrycja, Zosia i Wiktor archiwum BR

Prawie 400 uczestników wzięło udział w tegorocznym IV już Maratonie Charytatywnym Zumba Fitness. Przez 4 godziny bawili się doskonale w gorących rytmach latynoskich. Rytm i kroki wyznaczali trenerzy z Bielska - Białej i okolic oraz dalszych stron Polski a nawet z zagranicy - Czech, Slowacji i Niemiec. Podczas Maratonu zebraliśmy 9688,69 zł - jest to kwota z cegiełek za wejście na Warsztaty Bachaty (370 zł) i z cegiełek za wejście na Maraton oraz kwota z licytacji (900 zł) i ze sprzedaży ciast, pizzy itp. W tym roku uczestnicy tańczyli dla trójki dzieci cierpiących na choroby rzadkie : Wiktora, Patrycji i Zosi oraz oczywiście dla stowarzyszenia bielskich Amazonek.

"DZIĘKUJĘ WAM ZA TE PIĘKNE CHWILE TYLU LUDZI O WIELKICH SERCACH W JEDNYM MIEJSCU ! RAZEM stworzyliśmy coś PIĘKNEGO ! BYŁA MOC RADOŚCI, DOBRA I MIŁOŚCI"

Dziękuję cudownym uczestnikom tego Maratonu. Wasze wielkie serca, dobroć, radość, super energia była fantastyczna! A Wasza radosna obecność dała dużo nadziei i była pięknym wsparciem dla Bielskich Amazonek oraz dla tej 3 małych bohaterów walczących z rzadkimi chorobami i ich rodzin. Pokazaliście, że rozumiecie i że wspieracie nie tylko finansowo - ale duchowo, zrozumieniem, życzliwą obecnością - to bardzo ważne w takich sytuacjach wiedzieć, że człowiek nie jest w tym wszystkim sam. Dziękuje fantastycznym instruktorom Zumba fitness, którzy przyjęli moje zaproszenie, zarówno tych z Bielska - Białej i okolic jak i z dalszych stron Polski a nawet z zagranicy - Czech, Slowacji i Niemiec Począwszy od rozgrzewki, przez wszystkie utwory - to ogień pasji nie do opisania, cała ekipa tego Maratonu - to Ogień - Cudowni Ludzie pełni Pasji !

Dziękuje wszystkim fotografom, animatorom dzięcięcym, Patronom Medialnym sponsorom, anonimowemu sponsorowi Orderów Uśmiechu Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli. Dziękuję za Waszą OBECNOŚĆ, za Pozytywną Energię, Moc, Radość Życia i za Piękną Pomoc dla naszych Amazonek oraz dla Wiktorka, Patrycji i Zosi.

Moje najbliższe plany - przygotowuję się do 3 edycji kalendarza charytatywnego "Zumba daje Nadzieje w Chorobach Rzadkich". Przypomnę, że pierwsza edycja była dla 4 osób z rzadkimi chorobami - 3 dzieci i jednej osoby dorosłej. Druga edycja na rok 2018 - zakończyła się w czerwcu tego roku - pomagaliśmy dla jednej malej dziewczynki w wielkiej, pilnej potrzebie - dla Lenki Cholewa z rzadka chorobą która sprawiła, ze Lenka urodziła się bez kości piszczelowych w nogach, a Polsce groziła jej amputacja a w USA dr Paley operacyjnie rekonstruuje jej te kości i Lenka teraz dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli - przeszła w sierpniu kolejna bardzo jej potrzebna ale niezwykle kosztowną operację. Lenka potrzebowała 1 mln zł. w tamtym roku poprzez tę akcję kalendarzową i kilka Maratonów Charytatywnych Zumba fitness łącznie zebraliśmy dla niej w Bielsku-Białej 27461,38 zł. z czego z samych kalendarzy Zumba daje Nadzieję było 16 tys 147,27 zł.

Lenka Cholewa - to dla niej zorganizowany był maraton w 2017 r.

Kalendarz na rok 2019 - chciałabym aby pomógł większej grupie osób - głównie dzieciom - prowadzę w tej chwili rozmowy w tej sprawie z ich rodzinami i opiekunami. Nie dla wszystkich jest to łatwe, wielu ma obawy przed publicznym odsłonięciem się. Próbuję ich przekonać, że jednak warto, że tak naprawdę dużo jest dobrych ludzi którzy potrafią zrozumieć, a wiedząc więcej - skuteczniej, chętniej pomagają. 

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z tego wydarzenia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany sobota, 04 kwiecień 2020 20:53
reklama
reklama