Złote serduszko w Bielsku-Białej

styczeń 08, 2020 2713

W tym roku, podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Bielsko-Biała dołączy do miast, w których będzie licytowane "Złote Serduszko" WOŚP.

Złote Serduszko przyznano w ramach uznania dla mieszkańców Bielska-Białej i okolic, którzy z roku na rok ustanawiali kolejne rekordy zbiórek. To właśnie dzięki staraniom wolontariuszy Sztabu WOŚP Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała ten wyjątkowy przedmiot będzie do nabycia w naszym mieście.

W tym roku zbierane są fundusze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W ostatnim roku w Polsce, w 67 oddziałach chirurgii dziecięcej wykonano ponad 80 tysięcy operacji. Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. 

Choć do weekendu jeszcze daleko 28. Finał WOŚP w Bielsku-Białej już trwa – rozpoczęły go zbiórki do skarbon stacjonarnych, które znaleźć można w licznych punktach naszego miasta. Towarzyszą im również liczne imprezy zamknięte odbywające się w tygodniu poprzedzającym Finał. Kulminacją natomiast będzie właśnie najbliższy weekend, kiedy to już w sobotę rozpoczniemy granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas wydarzeń w bielskich centrach handlowych, a zakończymy tradycyjnie w niedzielę koncertem na rynku.

Podczas niedzielnego finału, który rozpocznie się o godzinie 14.00 wystąpią zespoły znane między innymi z Podbeskidzkiego Przeglądu Muzycznego. Jak podkreślił Jarosław Zabłocki - prezes Stowarzyszenia Podbeskidzki Przegląd Muzyczny, wszystkie zespoły zagrają za darmo. Będziemy więc mogli zobaczyć i posłuchać:
White Deer, Psyklon, Koszau, N.O.T, Walimy w kocioł, Hollywoodzka Szkoła Śpiewu Kasi Zaręby, Hertz Klekot, Pociąg Rock'n'Roll.
Koncert poprowadzą Piotr Skucha, Michał J. Sandecki i Karol Maleszka. Fundacja Zabytków Techniki Militarnej przygotuje dla wszystkich smaczną grochówkę, odbędą się pokazy ratownictwa, na Rynku pojawi się także Bractwo Śródziemia z Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi-Takeda. O godz. 20.00 organizatorzy zapraszają na światełko do nieba.

W tegorocznych wydarzeniach weźmie czynny udział aż pięciuset wolontariuszy z trzech bielskich sztabów WOŚP. Będzie ich można spotkać na ulicach Bielska-Białej oraz w okolicznych miejscowościach m.in. w Jaworzu, Kozach, Szczyrku, Bujakowie i Jasienicy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 08 styczeń 2020 06:41
reklama
reklama