XIII Turniej Tenisa Ziemnego Artystów Polskich Beskid Cup - finały

Pierwsze miejsce na podium Łukasz Pietsch, drugie Jacek Mezo Mejer i trzecie Karol Stopa Pierwsze miejsce na podium Łukasz Pietsch, drugie Jacek Mezo Mejer i trzecie Karol Stopa fot. Roman Anusiewicz

15 sierpnia zakończył się XIII Turniej Tenisa Ziemnego Artystów Polskich. Po raz kolejny po zaciętej walce zdobywcą nagrody głównej w rywalizacji indywidualnej - puchar prezydenta miasta Bielska-Białej, zdobył Łukasz Pietsch - na co dzień znany z występów w kabarecie Hrabi. Poszczęściło się także drugiemu członkowi kabaretu Dariuszowi Kamysowi, który zajął pierwsze miejsce (wraz z Stockingerem) w rozgrywkach deblowych. Przypominamy, że obaj panowie są nowym "narybkiem" turnieju Beskid Cup, gdyż dołączyli do stałej ekipy dopiero w roku ubiegłym.

 

Mówi Sylwia Pilch – dyrektorka Hotelu Spa Jawor w Jaworzu, gdzie jak co roku odbywa się turniej.

Pierwszy Beskid Cup odbył się w 2006 roku przy frekwencji 10 zawodników, w tegorocznej imprezie wzięło udział 16. Zdarzały się lata kiedy na kortach gościliśmy ponad 20 graczy. Artyści bardzo lubią tu przyjeżdżać, jest to zazwyczaj stała ekipa co jakiś czas wzmacniana o nowy talent tenisowy. W roku ubiegłym np. dołączyli do nas panowie z kabaretu Hrabi: Dariusz Kamys i Łukasz Pietach, w tym roku po raz pierwszy pojawił się Radosław Bielecki z kabaretu Neonówka. Uczestnictwo w turnieju uzależnione jest od planów zawodowych i kontraktów, co jest oczywiście związane z profesją zawodową jaką wykonują artyści. Przez pewien czas królował tu Robert Rozmus, który ze względów zawodowych nie mógł pojawić się w tym roku. Od 12 lat niezmiennie gościem naszym był pan Marcin Daniec – w tym roku po raz pierwszy się nie pojawił. Grał na Beskid Cup także Piotr Gąsowski, Robert Janowski – mam nadzieję że ponownie przyjmą nasze zaproszenie do kolejnej edycji.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 17 sierpień 2018 08:20
Roman Anusiewicz

Operator filmowy. Fotoreporter - kameroman@op.pl

reklama