Wirtualny Marsz Rekonstruktora

czerwiec 02, 2020 3066

Od paru lat bielskie Bractwo Śródziemia, skupiające entuzjastów zafascynowanych twórczością Tolkiena, spotykało się z grupami rekonstrukcyjnymi podczas takiego wydarzenia – „na gościnnych występach” w wybranej miejscowości poza stolicą Podbeskidzia. W tym roku nasi bielscy „tolkienolodzy” postanowili zorganizować podobne święto radości w Bielsku-Białej. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany przeprowadzenia I Bielskiego Dnia Rekonstrukcji w otwartej przestrzeni publicznej przy licznym udziale mieszkańców, mimo że organizatorzy uzyskali już prezydencki patronat nad imprezą.

Nie zarzucono jednak zupełnie tego pomysłu, tylko w obecnej, dynamicznie zmieniającej się sytuacji pełnej ograniczeń związanych z epidemią Covid-19 postanowiono zorganizować wydarzenie o podobnym charakterze w formule zdalnej (czyli przenieść je do Internetu). Na apel grupy zapaleńców odpowiedziało – do chwili zamknięcia czerwcowego numeru Bielskiego Rynku – tzn. wyraziło chęć uczestniczenia w takim marszu (a w zasadzie w wielu marszach, finalnie składających się na ten jeden jedyny – Bielski), kilka grup rekonstrukcyjnych.

KOMUNIKAT ORGANIZATORÓW:

Jako ze Marsz stał się wirtualny stwierdziliśmy, że możemy przecież zaprosić na to wydarzenie ludzi dosłownie z całego świata i tak zrodził się plan, aby nasz marsz zyskał miano symbolicznej wędrówki, która niesie odrobinę optymizmu w tym trudnym czasie. Jednocześnie wędrówki… w stronę Bielska-Białej. Organizacja wydarzenia jest w tej chwili na etapie wysyłania zaproszeń do grup rozsianych w różnych zakątkach naszego kraju… i świata. Wszyscy chętni mogą przyłączyć się już od 1 czerwca. Koniec wędrówki przypadnie na 1 września. Do wspólnej zabawy może wejść dosłownie każdy, kto jest w grupie rekonstrukcyjnej, ale także cosplay’owej, a w praktyce dowolna osoba z odrobiną fantazji, która chce się wybrać w tę (nie)rzeczywistą podróż. Aby zgłosić swój udział – a co za tym idzie, niejako… z marszu zostać uczestnikiem barwnego podróżniczego przedsięwzięcia – wystarczy wysłać zdjęcie lub krótki filmik w odpowiednio stylizowanym stroju na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Można także nawiązać kontakt z organizatorami za pośrednictwem fan page’ów na FB: Powrót Bractwa Śródziemia lub Akademia Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi-Takeda. Nadesłane filmiki i zdjęcia mają wspólnie stworzyć uniwersalny kolaż rekonstruk-cyjnego spotkania w drodze

(lk)

Więcej szczegółów podamy w kolejnym numerze Bielskiego Rynku oraz na stronie internetowej www.bielskirynek.pl. Będziemy również pisać na temat dodatkowych akcji towarzyszących temu nietuzinkowemu wydarzeniu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 02 czerwiec 2020 13:36
reklama
reklama