Wirtualna podróż w czasie na deskach Teatru Polskiego

Jacek Proszyk i Jacek Kachel Jacek Proszyk i Jacek Kachel fot. Małgorzata Koniorczyk

Teatr Polski w Bielsku-Białej wyszedł na przeciw oczekiwaniom swoich wiernych widzów i uruchomił nową platformę do prezentacji przedstawień i treści multimedialnych. Będą to m.in. archiwalne i premierowe spektakle Teatru Polskiego.

Na dobry początek Teatr zaprezentuje premierowo (i bezpłatnie!) „Fabrykę sensacji Proszyk i Kachel”. Kolejna planowana bezpłatna prezentacja to spektakl pt. „Humanka” w reżyserii Agaty Puszcz 21 maja o godzinie 19:00.

18 maja o godzinie 19.00 Teatr Polski zaprasza na wirtualną podróż w czasie do początków bielskiego teatru, w niezwykle atrakcyjnej, uteatralizowanej formie. Opowieść ubarwiona będzie anegdotami i unikatowymi materiałami archiwalnymi. Wydarzenie będzie można zobaczyć online na platfomie VOD -  www.vod.teatr.bielsko.pl.
Zalecana wcześniejsza rejestracja i zalogowanie się na platformie. „Fabryka sensacji Proszyk i Kachel" przetłumaczona zostanie na polski język migowy.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Dnia Teatru Publicznego 2020, organizowanego od 2015 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W tym roku święto będzie obchodzone w zmienionej formie. Akcja przeniesiona zostanie do internetu - nie będzie „groszowych spektakli” na żywo z widzami, ale będą wydarzenia online i symboliczne gesty przypominające o święcie. Weźmie w nim udział ponad 100 teatrów z całej Polski.

W serwisie znajdą się również nowe, ciekawe treści udostępniane płatnie. Pierwszą taką propozycją jest internetowa premiera spektaklu pt. „W górę!” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Będzie to pierwsza premiera teatralna „w sieci”! I pierwsza premiera, na której ilość miejsc nie będzie ograniczona liczbą foteli na teatralnej widowni! Czyli spektakl będą mogli obejrzeć wszyscy chętni.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 maj 2020 11:24
reklama
reklama