V Międzynarodowy Maraton Zumba dla Amazonek, Lilianki i Stasia

Maraton Charytatywny - rok 2018 Maraton Charytatywny - rok 2018 archiwum redakcji BR

10 sierpnia na hali widowiskowo-sportowej pod Dębowcem odbędzie się kolejna, piąta już edycja Międzynarodowego Maratonu Charytatywnego Zumba Fitness. Organizatorzy: Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz, BBOSiR oraz Fundacja Pomaluj Nasz Świat jak zawsze zapraszają na kilka godzin wspaniałej i energetycznej zabawy, która równocześnie łączy w sobie niesienie pomocy dla dzieci chorych na choroby rzadkie.

W tym roku dochód z maratonu przeznaczony zostanie na pomoc dla dwojga dzieci: dwuletniej Lilianki Macura z Czechowic, która urodziła się z rzadką chorobą - Zespołem TAR oraz pięcioletniego Stasia Gronet z Żywca, u którego podejrzewa się wrodzoną wadę genetyczną -  Zespół Coffin-Sirisa. Trzecia część zebranej w tym roku kwoty trafi do Stowarzyszenia Amazonki w Bielsku-Białej, zrzeszającego kobiety po onkologicznej amputacji piersi.

W tegorocznym maratonie weźmie udział prawie trzydziestu instruktorów z kraju i zagranicy.
Wejście i uczestnictwo w imprezie to cegiełka o wartości 30 zł. Dla dzieci do lat 10 wstęp za darmo (lub dowolny dar serca). Dla dzieci będzie zapewniona opieka profesjonalnych animatorów.

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany środa, 10 lipiec 2019 11:34
reklama
reklama