Teatr powraca!

Wracamy! Gramy! Jesteśmy dla Was!
Czekaliśmy na ten moment trzy miesiące. Całe trzy miesiące – najdłuższych, smutnych bo przymusowych „wakacji” za nami. „Wygramy z tym i zagramy dla Was!”- pisaliśmy – i wreszcie spełnia się ta obietnica. Staraliśmy się być z naszymi widzami przez ten czas. Najważniejsze, że widzowie nas nie opuścili i dawali olbrzymie wsparcie; dziękujemy za to i nieustająco także za to, że wiele osób zdecydowało się zachować bilety na odwołane spektakle; gwarantujemy, że będą mogli je wykorzystać w innym terminie i nie ukrywamy, że ta decyzja pomogła utrzymać kondycję finansową teatru.

Po informacji „odmrażającej” teatry od dnia 6 czerwca postanowiliśmy nie zwlekać tylko otworzyć drzwi właśnie tego dnia; zainaugurujemy powrót ulubionym przez publiczność tytułem: „Mayday”. Już tydzień później prapremiera polska spektaklu „W górę!” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Pokazy premierowe odbędą się 13 i 14 czerwca.
Również 13 czerwca „W górę !”będzie miało swoją premierę na teatralnej platformie VOD. Zarówno premiera jak i wszystkie zaplanowane w czerwcu spektakle odbędą się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego, m. in. dla ograniczonej liczby widzów (50 procent miejsc na widowni) oraz z obowiązkiem noszenia maseczek na terenie teatru. O wszystkich pozostałych zasadach uczestnictwa w spektaklach poinformujemy na stronie internetowej i fb teatru, na ulotkach oraz w budynku. Gwarantujemy, że widzowie będą w teatrze bezpieczni. Wyjątkowo w tym roku teatr będzie grał w okresie wakacji. Repertuar na letnie miesiące już niebawem na stronie teatru; na platformie VOD, poza pokazem premierowym będą dostępne archiwalne spektakle, pojawią się też pierwsze odcinki audycji „Audycja miłosna” (wg scenariusza Zuzanny Bojdy i w reżyserii Agaty Puszcz, realizowanej ze środków pozyskanych z projektu „Kultura w sieci”).
Nie zapominamy również o naszych widzach z niepełnosprawnościami wzroku oraz słuchu i ruszamy z realizacją kolejnej edycji projektu „Spektakle bez barier – sezon 2019” dofinansowanego środków programu Kultura Dostępna MKiDN. Maseczki znikają już z ulic, ale jeszcze przez jakiś czas będą obowiązkowe m. in. teatrze. W związku z tym mamy dla widzów kilkanaście wyjątkowych – ozdobionych ręcznie malowanym wizerunkiem budynku teatru. Informacja o zasadach ich nabycia będzie dostępna na stronie i fb teatru.
Bądźcie z nami!

Irena Świtalska - Teatr Polski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 29 maj 2020 08:30
reklama
reklama