Syrenka Toma Hanksa - kolejna odsłona akcji Nie Wypada Nie Pomagać

grudzień 03, 2019 2817

2 grudnia na placu Ratuszowym, w godzinach dopołudniowych można było podziwiać Syrenkę model 104, która po gruntownym liftingu, jaki przeszła w warsztacie braci Ralpha i Grega Collinsów, zostanie wystawiona na licytację. Samochód na rzecz przedsięwzięcia zakupił Tom Hanks - znakomity amerykański aktor, który już dwa lata temu związał się z naszym miastem, dzięki szeroko zakrojonej akcji medialnej “Maluch dla Toma Hanksa”. Dochód ze sprzedaży auta przekazany zostanie w całości na rzecz oddziału psychiatrycznego szpitala dziecięcego
w Bielsku-Białej. Uroczystego odsłonięcia syrenki dokonał prezydent miasta Jarosław Klimaszewski wraz z inicjatorką całego wydarzenia - Moniką Jaskólską, założycielką Fundacji “Nie wypada nie pomagać”.

Na placu Ratuszowym pojawił się także znany, bielski kierowca rajdowy i biznes-men Rafał Sonik, zaangażowany w projekty dotyczące dzieci i młodzieży już od lat 90-tych. Zapytany o sens i cel akcji, powiedział - “Współczesne społeczeństwo ewoluuje w niezwykle szybkim tempie. Ewolucji tej szczególnie poddane jest najmłodsze pokolenie. Tak jak w każdej ewolucji upatruje się wielkie szanse, tak istnieją też i wielkie wyzwania oraz zagrożenia. Przez ostatnie dziesięciolecia, nie uświadamialiśmy sobie, jak ogromnym zagrożeniem są niektóre ze zjawisk przenoszące się przez internet, przez nowoczesne, multimedialne technologie, z którymi stykają się nasze dzieci.
Ryzyko wyzwalających się złych emocji, które w konsekwencji mogą przerodzić się w stres, a nawet depresję, jest ogromne. Jednym z największych wyzwań, z jakim zetkniemy się w najbliższych latach jest właśnie zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Nasilające się depresje i ilość prób samobójczych są na chwilę obecną przerażające.
Mamy w tym względzie zły stan świadomości, ale i zły stan systemu, dlatego między innymi Fundacja “Nie wypada nie pomagać” wspiera tak silnie oddziały psychiatryczne szpitala pediatrycznego, zaś same akcje: “Maluch dla Toma Hanksa” i “Syrenka Toma Hanksa” mają zwrócić uwagę na to, że zdrowie psychiczne młodego pokolenia staje się wielkim społecznym wyzwaniem. Musimy pamiętać, że trzeba zadbać o tych, którzy są szczególnie zagrożeni i to jak najwcześniej. Stąd ten właśnie projekt”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany niedziela, 19 kwiecień 2020 08:46
reklama
reklama