Święto biegania i pomagania

wrzesień 04, 2018 3217

29-30 września nadarzy się kolejna okazja, aby nie tylko oddać się sportowym emocjom, ale także spędzić czas miło i pożytecznie z całą rodziną. A wszystko to za sprawą fundacji Imperium Sportu, która jest głównym pomysłodawcą i organizatorem “Bielskiej dychy”. Głównym partnerem imprezy jest znany kierowca rajdowy i bielski przedsiębiorca Rafał Sonik, który tym razem będzie także pełnił funkcję pilota biegu.
Ambasadorem i peacemakerem maratonu jest raper i biegacz długodystansowy Jacek MEZO Mejer.

Maraton wystartuje 30 września w niedzielę na dwóch dystansach 10 i 6 km. Przewidziane są także krótsze odcinki biegowe dla najmłodszych uczestników.

Zapisy nadal trwają - pula numerów startowych przewiduje 1500 biegaczy. Na terenie CH Gemini i na okolicznych terenach zielonych przewidziano liczne atrakcje dla dzieci, które bawić się będą pod opieką animatorów i wolontariuszy. Zarówno 29 i 30 września w centrum handlowym odbywać się będzie sportowe EXPO oraz imprezy towarzyszące, między innymi występ zespołu This Cover Band.

Bielskiej Dyszce towarzyszyć będzie jeszcze jedna akcja poświęcona profilaktyce zdrowotnej - “Aktywnie z cukrzycą”. Środki zebrane podczas biegu będą w całości przeznaczone na remont i wyposażenie świetlicy dla dzieci, która ma stać się dla nich bezpiecznym azylem i miejscem, gdzie mogą realizować swoje marzenia. Więcej szczegółów na stronie: www.bielska10.com.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 04 wrzesień 2018 19:50
reklama
reklama