Od 20 kwietnia mniej zakazów

kwiecień 19, 2020 2958

Od poniedziałku 20 kwietnia decyzją premiera i ministra zdrowia wycofanych zostanie kilka obostrzeń, obowiązujących w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Ma to być tzw. I etap powrotu do normalności.

Co możemy robić od 20 kwietnia, nie narażając się na mandat:

  • możemy iść do parku, ale musimy zakryć usta i nos. 
  • możemy pójść do lasu bez maseczki.
  • zwiększy się ilość osób przebywających na terenie sklepu
  • godziny dla seniorów obowiązywać będą tylko w dni robocze.
  • osoby powyżej 13 roku życia będą mogły przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej.

Pozostałe zarządzenia dotyczące zachowania się w miejscach publicznych pozostają bez zmian.

Otwarte zostaną parki, lasy i tereny zielone - z wyłączeniem placów zabaw, na których nadal nie można będzie przebywać oraz ogrodów zoologicznych. Będzie można korzystać ze spacerów po lesie bez konieczności zakrywania nosa i ust, nadal jednak zamknięte będą wiaty i miejsca do biwakowania.

Limit klientów w sklepie zwiększony zostanie do czterech osób na stanowisko kasowe, zaś w sklepach o powierzchni ponad 100 m2 limit zwiększy się do 1 osoby na 15 m2.

Osoby powyżej 13 rolku życia będą mogły przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej oczywiście z zachowaniem ustalonych zasad bezpieczeństwa.

Zmianie ulega także ilość wiernych, uczestniczących we mszy świętej - od poniedziałku będzie to 1 osoba na 15 m kwadratowych powierzchni (nie wlicza się w to osób sprawujących kult). Na cmentarzu będzie mogło znajdować się więcej niż 50 uczestników jednego pogrzebu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany niedziela, 19 kwiecień 2020 19:27
reklama
reklama