MIEJSKI DOM KULTURY W BIELSKU-BIAŁEJ DOŁĄCZA DO AKCJI #zostanwdomu

kwiecień 02, 2020 2795

Po szybkim dostosowaniu oferty do trudnych warunków związanych z epidemią koronawirusa MDK zaprasza użytkowników Internetu poszukujących wartościowych treści, w szczególności osoby korzystające z portali społecznościowych do całodobowego nowoczesnego Domu Kultury. Siedem dni w tygodniu, 24 godzinę na dobę – wszystkie kwietniowe atrakcje w bezpiecznej formule on-line.

Organizatorzy w pierwszej kolejności zachęcają do odwiedzania swojego fan page’a na Facebooku: MDK Bielsko-Biała, a także – również aktywnie współtworzących urozmaicony program – pozostałych profili dwunastu placówek filialnych. - Został przez nas opracowany specjalny, autorski grafik tygodniowych zajęć – mówi dyrektor MDK Zbigniew Hendzel – w którym każdy dzień dedykowany jest innemu obszarowi działalności kulturalnej. Oczywiście, będą zdarzały się pozytywne odstępstwa od reguły, związane z bieżącymi wydarzeniami, dlatego proszę uważnie śledzić nasz profil.

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ MDK w kwietniu:

  • Poniedziałek – dzień muzyki.
  • Wtorek – plastyka i fotografia.
  • Środa – teatr i kino .
  • Czwartek – warsztaty kulinarne, techniczne i rękodzieło.
  • Piątek – taniec i formy rekreacyjne.
  • Sobota – najlepsze i najciekawsze galerie sztuki.
  • Niedziela – podsumowanie tygodnia i niespodzianki.

W takiej formie działalności, opierającej się na prezentacjach warsztatowych, uzupełnionych o szereg tematycznych konkursów, do udziału w których organizatorzy szczególnie zapraszają dzieci i młodzież, znalazło się dużo miejsca na dobrą rozrywkę. - Od końca marca prezentowane są nasze własne, przygotowane przez instruktorów MDK, propozycje atrakcyjnego spędzenia czasu – wyjaśnia Zbigniew Hendzel. – Udostępniamy także w jednym miejscu perełki koncertowe, filmowe, teatralne, plastyczne. Tęsknimy za obecnością uczestników zajęć stałych w naszych placówkach, a to potężna „armia” składająca się z pięciu tysięcy dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Tak jak oni chcemy, żeby w domach kultury znowu zapanował gwar, a po korytarzach niosły się odgłosy prób i radosny śmiech. Teraz jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego zachęcamy do zaglądania do nas przez wirtualne „okienko na świat”.


NIE PRZEGAP W NAJBLIŻSZYM CZASIE:
Zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy piątek miesiąca Galeria Fotografii B&B organizuje wernisaż i spotkanie z autorem. Już 3 kwietnia o godz. 18.00.
MDK zaprasza na bezpośrednią transmisję on-line na Facebooku ze spotkania z uznanym amerykańskim artystą fotografikiem Roberto Muffoletto, który będzie w ciekawy sposób prezentował prace z serii "Pamiętnik z Berlina", a koneserzy światowej fotografii będą mogli bezpiecznie uczestniczyć w tym wydarzeniu, obserwując ciekawy wernisaż z własnych mieszkań. W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 18:30 zapraszamy wszystkie dzieci do Krainy Bajek i Baśni.
Na profilach FB: MDK Bielsko-Biała oraz Dom Kultury Komorowice Krakowskie Ciocia Aga (znana dzieciom z Dziecięcej Grupy Twórczej, zespołu tanecznego BIEDRONKI oraz zespołu wokalnego KONTRASTY) przeczyta na żywo najmłodszym najpiękniejsze bajki i baśnie.
#zostanwdomuzMDK

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany czwartek, 02 kwiecień 2020 10:28
reklama
reklama