Luty pod znakiem kota

17 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Kota - święto po raz pierwszy obchodzone w Polsce w 2006 r. za sprawą Miesięczników Kot” i Cat Club Łódź. We Włoszech obchodzone jest od 1990 r.

A oto dwa wydarzenia nawiązujące do dnia kota, na które zapraszamy w imieniu organizatorów.

W Galerii Bielskiej BWA przez cały luty będzie można oglądać wystawę obrazów kotów w owocowych odsłonach.

Autorką tych humorystycznych obrazów jest Urszula Klimczak. Malowanie kotów to jej pasja, której oddaje się od wielu lat, łącząc miłość do tych zwierząt z potrzebą artystycznej kreacji. Wśród wizerunków, malowanych temperą lub olejem, poza ukochanymi kotami, maluje portrety ludzi lub drzew, albo martwe natury. Pomysł na serię „owocowych” kotów realizowany jest od 2012 roku.

17 lutego, godz. 17.00 Galeria BWA zaprasza wszystkich miłośników kotów. Święto będzie okazją do porozmawiania o tym, dlaczego koty odgrywają ważną rolę w życiu człowieka oraz jak nieść im pomoc. W spotkaniu wezmą udział Urszula Klimczak oraz przedstawicielki lokalnych organizacji pro-zwierzęcych.

16 lutego natomiast Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne "Dla Braci Mniejszych" oraz Akademia ONBOARD zapraszają do galerii Sfera II o godzinie 16.00 (II piętro). 
Na rodziców i dzieci czeka wiele atrakcji i niespodzianek - warsztaty, konkursy, pogaduchy przy kawie itp.
Wstęp wolny. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 05 luty 2019 10:31
reklama
reklama