Koncert dla Stana Borysa

sierpień 13, 2019 3680
Stan Borys - koncert charytatywny 15 sierpnia 2019 Stan Borys - koncert charytatywny 15 sierpnia 2019 fot. Roman Anusiewicz

W czwartek 15 sierpnia 2019 o godz.18.00 w Domu Muzyki BCK w Bielsku-Białej odbył się koncert charytatywny dla Stana Borysa. Jeszcze rok temu był on jak zawsze uczestnikiem Turnieju Tenisowego Artystów w Jaworzu, teraz po udarze, musi przejść intensywną i kosztowną rehabilitację, by odzyskać pełną sprawność. Dlatego większość artystów uczestniczących w turnieju tenisa Beskid Cup w Jaworzu, zareagowała spontanicznie na pomysł udziału w charytatywnym koncercie dla Stana.

Jeden z najwybitniejszych piosenkarzy w historii naszego kraju, nasz przyjaciel Stan Borys miał udar - mówi Marcin Daniec organizator wydarzenia. Gdy moja żona zobaczyła filmik, na którym było widać jak Stan ciężko pracuje, jak wymagająca i kosztowna jest rehabilitacja w takim przypadku, wpadła na pomysł, żeby podczas tegorocznego Turnieju Beskid Cup zaapelować do obecnych tam artystów i zorganizować koncert charytatywny dla naszego przyjaciela. Znakomita większość kolegów odpowiedziała TAK. Ponieważ Stan Borys ma przyjaciół nie tylko w kręgach artystycznych, ale również sportowych, podczas koncertu odbędzie się również licytacja: Jerzy Dudek przekazał swoje najcenniejsze rękawice, Kuba Błaszczykowski koszulkę z autografem, Rafał Sonik przekazał swoją najpiękniejszą kurtkę, będzie też koszulka po Memoriale Huberta Wagnera z autografami siatkarzy brazylijskich.

Podczas niemal 3 godzinnego koncertu charytatywnego dla Stana Borysa wystąpili: Radek Bielecki „Neonówka", Marcin Daniec, Wiktoria Daniec, Jan Englert, Władysław Grzywna, Anna Guzik, Krzysztof Hanke, Krzysztof Respondek - kabaret Rak, Dariusz Kamys, Łukasz Pietsch - kabaret Hrabi, Maria Borzyszkowska, Leszek Malinowski - Koń Polski, Iwona Pavlovič, Maurycy Polaski - kabaret pod Wyrwigroszem, Grzegorz Poloczek, Wojciech Skibiński. Podczas koncertu odbyła się także licytacja, z której dochód zasilił kwotę zebraną na rehabilitację artysty. Przedmioty na licytację przekazali Henryk Sawka, Rafał Sonik, Jakub Błaszczykowski, Jerzy Dudek. Na zakończenie koncertu na scenie pojawił się także sam Stan Borys i podziękował widzom za tak liczne przybycie, a swoim przyjaciołom za tak serdeczny gest. Redakcja Bielskiego Rynku życzy Stanowi Borysowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 16 sierpień 2019 06:56
Roman Anusiewicz

Operator filmowy. Fotoreporter - kameroman@op.pl

Artykuły powiązane

reklama
reklama