IX Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Konferencja prasowa IX Kongresu Kobiet Podbeskidzia Konferencja prasowa IX Kongresu Kobiet Podbeskidzia archiwum BR

IX Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia, odbywający się pod honorowym patronatem posłanki na sejm Mirosławy Nykiel, rozpoczął się konferencją prasową, podczas której przedstawione zostały poszczególne punkty tegorocznych obchodów Kongresu. Podczas spotkania z mediami miało także miejsce szczególne wydarzenie; na ręce pani Grażyny Chorąży - prezesa Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, przekazany został symboliczny czek na kwotę 10 tysięcy złotych. Taką bowiem kwotę udało się uzyskać ze sprzedaży książki autorstwa Urszuli Bożałkińskiej pt.: "On, Ona i wojna". Akcja sprzedaży książki zainicjowana została podczas ubiegłorocznej VIII edycji Kongresu i trwa do dziś. 

Na tegoroczny Kongres Kobiet Podbeskidzia przygotowano szereg atrakcji, spotkań i eventów, które trwać będą od marca do września bieżącego roku. Hasłem i myślą przewodnią spotkań są słowa: 

Pamiętaj: działamy dla Ciebie. Buduj relacje, a nie aplikacje

21 marca o godzinie 17.00 w sali ceremonialnej przy cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej (ul. Cieszyńska 92) odbędzie się spektakl "Siedem opowieści nie tylko dla dzieci" w wykonaniu artystów lubelskiego Teatru NN. Bezpłatne wejściówki można odebrać w dniu 14 marca od godziny 16.00 do 17.00 w biurze poselskim Mirosławy Nykiel - ulica Wzgórze 20.

W kwietniu odbędą się dwa spotkania:
4 kwietnia  o godzinie 18.00 w restauracji Delicato (ul. Wzgórze 12) organizatorzy: kardiolog Agnieszka Gorgoń-Komor, Urszula Bożałkińska i Elżbieta Lovel zapraszają na wykład "Stop boleriozie, prawa pacjenta i prawa lekarza". Prelekcję na temat boleriozy wygłosi lekarz Piotr Procner. 
24 kwietnia o godzinie 10.00 w Książnicy Beskidzkiej przy ulicy Słowackiego 17 rozpocznie się spotkanie dla mam z dziećmi, które poprowadzi Anna Gawlas. Rozmowy i warsztaty na temat pozytywnego egoizmu, o tym jak pogodzić życie rodzinne i zawodowe bez wyrzeczeń i poczucia winy.

16 maja w godzinie 18.00 w restauracji Wirtuozeria w Hotelu na Błoniach odbędzie się drugie z cyklu spotkanie "Matki i Córki 2 - więzi ponad wszystko". Halina Gawlińska - właścicielka firmy Future Clinik opowie o tym, jak zachować młodość i być szczęśliwym. Stylistka Patrycja Jagiełło udzieli rad, jak dobrze się ubrać. Katarzyna Damek opowie o korzyściach płynących z aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Poza tym dla uczestniczek spotkania przewidziano konkursy, niespodzianki i poczęstunek.

8 czerwca od godziny 11.00 do 16.00 w Bielskiej Wyższej Szkole im. Tyszkiewicza (ul. Nadbrzeżna 12) organizatorzy zapraszają na warsztaty, wykłady i pokazy związane z pielęgnacją własnego ciała. Spotkanie odbędzie się pod hasłem " Beauty Tyszkiewicz - liczy się wnętrze, a i tak wszyscy patrzą na wygląd..."

W miesiącu wrześniu (miejsce spotkania podane zostanie w terminie późniejszym) będzie miało miejsce wydarzenie zatytułowane "Kobieta Aktywna" i skierowane będzie do kobiet przedsiębiorczych stawiających na swój dalszy rozwój. W programie między innymi przewidziano panele - kobieta na rynku pracy, bezpieczne inwestowanie w nieruchomości, wizerunek w biznesie, panel psychologiczny "nigdy nie jest za późno".

Kongres zakończy jak co roku uroczysta gala, która odbędzie się 28 września o godzinie 17.00 w sali balowej "Pod Orłem" (ulica 11 listopada 60). Podczas uroczystości wręczona zostanie po rocznej przerwie nagroda Perły Podbeskidzia. Wyróżnienie to przyznawane jest zawsze kobietom szczególnym, zasłużonym dla miasta i regionu, które swoim działaniem, pracą wyróżniają się na tle pozostałych. Już wkrótce na stronie organizatora (http://kobiety-podbeskidzia.pl) dostępny będzie formularz, umożliwiający dokonanie zgłoszenia kandydatury do statuetki. 

Bielski Rynek jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 08 marzec 2019 21:43
reklama
reklama