Fotografował KORĘ i GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO

W piątek 8 maja o godz. 18.00 Galeria Fotografii B&B zaprasza na spotkanie ze znakomitym artystą fotografikiem Andrzejem Świetlikiem, jednym z twórców legendarnej grupy Łódź Kaliska, znanym portrecistą gwiazd. W programie prezentacja zdjęć oraz dyskusja.

BEZPOŚREDNI LINK DO SPOTKANIA na żywo/on-line:

https://www.youtube.com/watch?v=30pq6ozI3-4

Andrzej Świetlik jest samoukiem, czego nie kryje w wywiadach . Chciał pójść do liceum plastycznego, rodzina wymogła jednak naukę dającą „pewny fach”, czyli budowlankę. A tam była dobrze w wyposażona pracownia fotograficzna. W 1978 roku zdał egzamin w Związku Polskich Artystów Fotografików, odebrał dyplom i więcej już się budowaniem dróg i mostów nie zajmował. Przeniósł się do Warszawy,

ZACZĄŁ FOTOGRAFOWAĆ GWIAZDY ESTRADY:

Sesja z Grzegorzem Ciechowskim przyniosła najsłynniejsze bodaj zdjęcia Obywatela G.C. Fotografował Korę, Niemena, Soykę, Steczkowską, Grechutę, Geppert, ale i Depardieu, de Vito, Smarzowskiego, Kapuścińskiego, Brzezińskiego, Religę i innych.

Bywa artystą, jak kiedyś powiedział, zwykle wtedy, gdy pracuje wspólnie z kolegami z Łodzi Kaliskiej. Podejmuje różne tematy, ale najbardziej lubi fotografować ludzi – bo ich lubi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
reklama
reklama