Dni Seniora w Bielsku-Białej

By październik 01, 2019 3148
Impreza plenerowa z okazji Dni Seniora w Parku Słowackiego Impreza plenerowa z okazji Dni Seniora w Parku Słowackiego archiwum redakcji

Październik - to miesiąc, kiedy obchodzone jest Międzynarodowe Święto Ludzi Starszych. Być może z tego też powodu w wielu miastach Polski obchodzone są w tym miesiącu Dni Seniora. W Bielsku-Białej właśnie w dniu dzisiejszym tj. 30 września święto seniorów zainaugurowane zostało koncertem Teresy Werner w Bielskim Centrum Kultury. Obchody Dni Seniora potrwają aż do 10 października. Wydział Polityki Społecznej przy Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej przy współudziale Bielskiego Centrum Kultury, Książnicy Beskidzkiej, Miejskiego Domu Kultury, Teatru Polskiego i BBOSiR-u przygotował szereg wydarzeń kulturalnych, sportowych i edukacyjnych, na które zaprasza wszystkich seniorów i nie tylko.

Bielsko-Biała przez 10 kolejnych dni stanie się miejscem integracji i spotkań seniorów. Organizatorzy zaplanowali kilkadziesiąt różnych inicjatyw dla osób powyżej 60. roku życia, w tym m.in. z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu i rekreacji. Dni Seniora przypadają w październiku, a więc początkiem jesieni. O tym jednak, że jesień życia nie musi być smutna przekonali się bielscy seniorzy, uczestnicząc 1 października w imprezie plenerowej na terenie Parku Słowackiego.
Uroczystego otwarcia Dni Seniora dokonał prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, któremu na scenie towarzyszyła posłanka na Sejm RP Mirosława Nykiel i przewodnicząca Rady Seniorów Elżbieta Rosińska.
Dopisała pogoda i dopisały humory uczestników. Bielscy seniorzy kolejny raz pokazali, że potrafią się bawić. Gorące rytmy latynoskie podczas pokazu Zumby, ognisty kan-kan w wykonaniu Zespołu Tanecznego As+ porwały zgromadzoną publiczność do tańca. Ogromny aplauz towarzyszył pokazowi mody dla seniorów, zorganizowanemu przez Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych. Do godziny 15.00 trwały prelekcje, pokazy, warsztaty, okraszone gorącą kawą i herbatą oraz ekologiczną drożdżówką.
To oczywiście jeszcze nie koniec atrakcji - do 10 października w różnych punktach miasta, między innymi w Książnicy Beskidzkiej, na pływalni Troclik, w kompleksie sportowym Orlik, lokalnych domach kultury i Teatrze Polskim odbywać się będą kolejne wydarzenia o charakterze kulturalnym, sportowym i rozrywkowym. Święto Seniorów zakończy uroczysty bal w Sali Redutowej hotelu “Pod Orłem”, podczas którego ogłoszony zostanie wynik Plebiscytu “Aktywny Senior Roku 2019”. Darmowe wejściówki na bal można otrzymać w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego.

Szczegółowy program Dni Seniora do pobrania w załączniku.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany środa, 02 październik 2019 17:44
reklama
reklama