Darmowa operacja zaćmy? To możliwe

By sierpień 04, 2020 2264

Zaćma to nie wyrok. Wbrew powszechnej opinii jej usunięcie jest szybkie, proste i ogólnodostępne. Do tego blisko, bo w przygranicznym Czeskim Cieszynie. Wystarczy skorzystać z możliwości, jakie daje pacjentom ustawa transgraniczna.

DIAGNOZA – „ZAĆMA” I CO DALEJ?

Seniorzy często martwią się słysząc, że mają zaćmę. Boją się, że stracą wzrok, zanim doczekają się na swój termin operacji refundowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pandemia niestety jeszcze pogorszyła tę sytuację i statystki są pesymistyczne. Na szczęście w Těšín Medic Clinic - renomowanej polskiej klinice można usunąć zaćmę dużo szybciej, a koszty operacji są refundowane w ramach ustawy transgranicznej. TMC od 5 lat daje polskim pacjentom możliwość szybkiej i bezpiecznej operacji zaćmy. Do tego jeszcze darmowej!

TYLKO OPERACJA

Zaćmę można usunąć trwale jedynie operacyjnie. W internecie pojawiły się co prawda krople, które rzekomo spowalniają występowanie tej choroby. Niestety ich działanie nie zostało potwierdzone w żadnym poprawnym badaniu naukowym. Trzeba więc bardzo uważać na nieuczciwych sprzedawców. Operacja zaćmy, jeśli została wykonana przez doświadczonego lekarza, jest szybka, bezpieczna i praktycznie bezbolesna. Rekonwalescencja też nie jest specjalnie uciążliwa. Przez kilka tygodni nie można się przemęczać i należy dbać o higienę zoperowanego oka. Po operacji można oglądać telewizję, korzystać z komputera i telefonu, a także czytać.

JAK USUNĄĆ ZAĆMĘ ZA DARMO?

Atrakcyjną alternatywą do oczekiwania w długich kolejkach na operację w Polsce jest skorzystanie z oferty przygranicznej kliniki w Czeskim Cieszynie. Dzięki ustawie transgranicznej Pacjenci mogą przyjechać na darmowy zabieg. Uzyskaniem refundacji i finansowania zajmują się doświadczeni eksperci z Těšín Medic Clinic. Pacjent może skupić się więc tylko na swoim zdrowiu! Na pierwszym miejscu jest zawsze komfort Pacjenta. W TMC cały dzień zabiegowy jest tak zorganizowany, by senior czuł się dobrze i bezpiecznie. Jeśli zdecyduje się na podstawową soczewkę na NFZ, to operacja jest za 0 zł (bez dopłat!). Klinika pokrywa wszystkie koszty i wnioskuje do NFZ o ich zwrot. Pacjent na miejscu pod-czas rozmowy z doświadczonym, polskim lekarzem podejmuje decyzję, czy chce dopłacić do soczewki premium. W takiej sytuacji płaci na miejscu w klinice (koszt od 349 zł).

ZABIEG W POLSCE BEZ MOŻLIWOŚCI WYBORU SOCZEWKI!

W Polsce w ramach zabiegu refundowanego przez NFZ nie możemy dopłacić do nowoczesnej soczewki. Nad Wisłą (w ramach refundacji) wszczepia się jedynie soczewki jedno-ogniskowe, które pozwalają uzyskać poprawę, jednak pacjent musi nadal na co dzień używać okularów lub zakładać je do czytania i do pracy przy komputerze. Z kolei nasi europejscy sąsiedzi dopłacają do soczewki wyko-nanej w wyższej technologii, która oprócz usunięcia zaćmy koryguje np. astygmatyzm czy jednocześnie krótko i dalekowzroczność.

DOPŁATA DO SOCZEWKI PREMIUM I ZWROT KOSZTÓW ZA OPERACJĘ

Jest sposób na to, by ominąć długie kolejki oraz mieć możliwość dopłaty do lepszej soczewki. Przecież wszczepiamy ją raz na całe życie! Coraz większą popularnością cieszą się operacje zaćmy w polskiej przygranicznej klinice Těšín Medic Clinic w Czeskim Cieszynie. Pacjenci czują się jak u siebie, bo cały czas są pod opieką polskiego personelu medycznego. Klinika znana jest także z dużego nacisku na bezpieczeństwo sanitarne, co ważne jest szczególnie w czasie Covid-19. W ramach ustawy transgranicznej pacjent, płacący składki na NFZ, ma prawo do zwrotu kosztów opieki medycznej, z której korzystał w krajach Unii Europejskiej. Co to oznacza w praktyce? Czas oczekiwania na operację skraca się do ok. 2 tygodni. Těšín Medic Clinic dodatkowo bierze na siebie całą dokumentację do uzyskania refundacji oraz finansowania zabiegu. Możliwy jest także transport do kliniki. Trend turystyki medycznej w zakresie zaćmy od kilku lat stale rośnie. Dzięki temu lekarz może rekomendować wszczepienie nowoczesnej soczewki, która uwolni pacjenta od okularów i trwale poprawi mu komfort życia. Na przykład soczewki wieloogniskowe i o pogłębionej głębi ostrości pozwalają na dobre widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka bez korekcji okularowej. Z kolei soczewki toryczne, korygują astygmatyzm. Ten wybór jest o tyle ważny, że sztuczną soczewkę wszczepiamy do oka już na zawsze.

Ostateczny wybór należy do Pacjenta. Może on zdecydować, kiedy podda się operacji zaćmy i czy chce zainwestować w swój komfort i dopłacić do nowoczesnej soczewki wewnątrz-gałkowej. Według badań usunięcie zaćmy już z jednego oka eliminuje ryzyko urazów spowodowanych stanem narządów wzroku. Warto więc wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć od wizyty kontrolnej u okulisty.

Szybki kontakt z doradcą Těšín Medic Clinic: +48 690 412 288 Więcej informacji na: www.tesinmc.pl 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 04 sierpień 2020 18:41
reklama
reklama