Czy obroni nas srebro?

By Artykuł sponsorowany maj 03, 2020 2399

W wielu środowiskach medycznych zaczyna doceniać się walory i działanie ziołolecznictwa. Już od pradziejów naukowców intryguje medycyna naturalna czerpana z bogactwa przyrody. Niektórzy lekarze, zwolennicy i praktycy medycyny naturalnej posługują się pojęciem "srebro koloidalne". Srebro koloidalne jest bezpieczne, nietoksyczne, nie uzależnia i nie uczula. Działa jak antybiotyk, który zabija ponad 650 patogenów, wirusów, bakterii, grzybów i pleśni. Z powodzeniem odkaża powierzchnie zewnętrzne, leczy trudno gojące się rany i regeneruje naskórek. Nie wchodzi w reakcję z innymi lekami.

“Wcale nie powinno nas dziwić że przy zaawansowanych infekcjach lekarze przepisują nam nawet trzy różne antybiotyki, co i tak nie zawsze jest gwarancją całkowitego wyleczenia pacjenta, a w każdym przypadku stosowanie antybiotyku wywołuje w naszym organiźmie skutki uboczne” - wypowiada się lekarz medycyny Wojciech Gziut w swojej książce „Srebro Koloidalne, Naturalny Antybiotyk” .

Srebro to nie tylko metal szlachetny. W układzie rozproszenia nano cząsteczkowego jest minerałem koloidalnym. Istnieją dwie formy minerałów koloidalnych: jedna to minerały uzyskane z procesu macerowania roślin (to te, które zostały przez rośliny wyciągnięte z ziemi), druga to naturalne skały. Po raz pierwszy temat minerału srebra został poruszony w British Medical Journal w grudniu 1917 r., gdzie Mark Howell napisał: "srebro koloidalne jest bardzo przydatne przy zwalczaniu kataru nosowo-gardłowego i zapalenia migdałków".

Dwa lata później w tym samym magazynie Alfred Serale opisuje badania przeprowadzone na zwierzętach, kwitując swoją wypowiedź słowami: "Stosowane podskórnie dawki koloidalnego srebra wzmocniły odporność badanych zwierząt, chroniąc je przed reakcją na podane toksyny tężca lub błonicy w dawce dziesięciokrotnie większej od dawki śmiertelnej".

Pionier w dziedzinie koloidalnego srebra dr Henry Crooks odkrył, że srebro w postaci koloidalnej jest bardzo silnym i nietoksycznym środkiem bakteriobójczym. Swoje badania podsumował wnioskiem: "nie znam bakterii, która w eksperymentach laboratoryjnych nie zginęłaby pod wpływem działania koloidalnego srebra w ciągu sześciu minut"

Kilka lat później w Laboratorium Medycznym Akademii Medycznej UCLA testy rozszerzono o wirusy i badania prowadzone pod kierownictwem Larre'go C. Forda, dra medycyny Wydziału Ginekologii i Położnictwa pokazały, że srebro koloidalne działa jak katalizator i upośledza w drobnoustrojach enzym odpowiedzialny za spalanie tlenu, powodując ich śmierć. Badania prowadzone pod kierownictwem dr Roberta O. Beckera i dr Josepha Spadaro wykazały, że srebro koloidalne działa na pełne spektrum patogenów, nie uszkadzając żadnych komórek tkankowych. Dr Becker odkrył, że obecność srebra przyczynia się do nowego wzrostu komórek. W 1978 r. napisał: „komórki rosły szybko, wytwarzając zróżnicowany i zaskakujący asortyment prymitywnych form zdolnych do szybkiego podziału, a następnie różnicowania się na komórki tkanki, która została uszkodzona i wymaga odbudowy”. Dr Becker pozostał wiodącą badaczem w dziedzinie regeneracji kości i procesach gojenia się skóry i innych tkanek miękkich z udziałem srebra. W oparciu o wyniki swoich badań, dr Robert O. Becker, w 1985 r. napisał książkę pt: „The Body Electric” (Elektryka Ciała). Dr Carl Anderson z Uniwersytetu Utah przeprowadził wiele testów na ochotnikach cierpiących na różne dolegliwości. Wynikiem jego badań było stwierdzenie: „srebro koloidalne jest efektywnym antybiotykiem o rozległym zasięgu”.

Srebro koloidalne działa relatywnie szybko w kontakcie z patogenem, zabija go w 6 minut - to zbyt krótki czas, by prymitywne, jednokomórkowe organizmy zdążyły zmutować i uodpornić się na działanie koloidalnego srebra. W czasach, gdzie szaleje epidemia koronawirusa może warto skorzystać z nano cząsteczek natury. W handlu pojawiają się maseczki wielorazowego użytku nasączone srebrem koloidalnym, pojawiają się także preparaty do dezynfekcji maseczek, rąk i pomieszczeń z zawartością nano cząsteczek srebra.

Zapytaj o produkt - 721 061 610 - ZAMÓW

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany niedziela, 03 maj 2020 14:21
reklama
reklama