Bitwa o samotną górę - fotorelacja

sierpień 19, 2019 3193
Bitwa o samotną górę - fotorelacja fot. Roman Anusiewicz

17 sierpnia w Wiśle miała miejsce niecodzienna impreza z bielskimi akcentami. "Bitwa o samotną górę" - rodzinna gra terenowa osadzona w klimatach rycersko-tolkienowskich. Zapraszamy na fotorelację ze zmagań uczestników.

Dziś pierwszy raz zorganizowaliśmy grę terenową i wydaje mi się że wyszła całkiem fajnie - mówi Darek Bagiński z Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi - Dan Takeda. Miasto Wisła została podzielona na dwie części: dolną i górną. Było strzelanie z łuku, rzut włócznią i toporem, łowienie ryb, znalezienie Gandalfa i zrobienie z nim pamiątkowej kartki z imprezy, znalezienie skarbów krasnoludów, odszukanie fragmentów map i tekstów, walki na równoważni, były także biegi zręcznościowe i gry terenowe. Na zakończenie odbył się konkurs na najlepszy strój fantasy. W konkurencjach wzięło udział kilkadziesiąt osób. Jak na pierwszą edycję było to spore zainteresowanie. Imprezę planujemy organizować w Wiśle cyklicznie z dość ciekawym i mocnym finałem za 2 lata.

Na szczycie góry można było także zobaczyć efekty pracy rzeźbiarzy z Polski, Czech i Słowacji. W ramach trwającego w Wiśle V Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego powstały rzeźby przedstawiające postacie z powieści Tolkiena.
Impreza została zorganizowana przez: Skolnity Wisła, Miasto Wisła, Wiślańskie Centrum Kultury, Powrót Bractwa Śródziemia oraz UKS „Wiślańskie Orły”.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 sierpień 2019 08:45

Artykuły powiązane

reklama
reklama