Bezpłatne szkolenia w ZUS w Bielsku-Białej, Cieszynie i Żywcu

styczeń 10, 2020 2723

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował nową ofertę bezpłatnych szkoleń dla klientów ZUS z Podbeskidzia. Chętni mogą wziąć w nim udział zarówno w siedzibie bielskiego ZUS, jak w inspektoratach w Cieszynie i Żywcu. Pierwsze szkolenie, ważne dla dorabiających emerytów i rencistów, odbędzie się już 31 stycznia o godz. 9.00.

Zasady rozliczania świadczeń w związku z osiąganiem przychodów, obowiązki płatnika składek i świadczeniobiorcy - to tytuł pierwszego szkolenia, które odbędzie się w ostatni dzień stycznia w Oddziale ZUS w Bielsku-Białej przy ul. Krasińskiego 34,36. Kolejne na temat nowej wersji programu „Płatnik” odbędą się już w lutym. I tak przedsiębiorców, właścicieli małych firm, ale też pracowników kadrowo-finansowych zapraszamy 24 lutego do inspektoratu w Cieszynie, 26 lutego do Żywca oraz 21 lutego do bielskiego oddziału. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 9.00.

Jeszcze w lutym, w tych samych placówkach, zaplanowano szkolenie z „Małego ZUSu Plus”. W inspektoracie w Cieszynie odbędzie się 19 lutego, w Bielsku-Białej 26 lutego, a w Żywcu - 28 lutego. Szczegółowy harmonogram szkoleń na pozostałe miesiące można znaleźć na stronie www.zus.pl w zakładce kalendarium. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na Sali wykładowej na wszystkie spotkania należy wcześniej się zgłosić na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W razie pytań dotyczących szkoleń, zakresu merytorycznego, albo zapisu można się kontaktować z p. Ewą Ficoń pod nr tel. 33 825 30 23.

Szkolenia organizowane przez bielskich ekspertów cieszą się dużym zainteresowaniem. Warto wziąć w nich udział, bo wiedza nabyta podczas spotkań z ekspertami pomaga w prawidłowym stosowaniu przepisów prawa i pozwala uniknąć błędów, które obciążają płatników i ubezpieczonych - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Szczegółowy harmonogram szkoleń w I półroczu 2019 r.

Temat

Bielsko-Biała

Cieszyn

Żywiec

Zasady rozliczania świadczeń w związku z osiąganiem przychodów, obowiązki płatnika składek i świadczeniobiorcy

31 stycznia

X

X

Płatnik – nowa wersja – jak praktycznie rozwiązywać problemy i radzić sobie z błędami przygotowując i przesyłając do ZUS bieżące dokumenty zgłoszeniowe lub rozliczeniowe oraz dokumenty korygujące

21 lutego

24 lutego

26 lutego

Mały ZUS

26 lutego

19 lutego

28 lutego

Elektroniczny ZUS

30 marca

25 marca

27 marca

e-Akta

23 marca

X

X

Zasiłki macierzyńskie

21 kwietnia

27 kwietnia

23 kwietnia

Ubezpieczenia dobrowolne w polskim systemie zabezpieczenia społecznego

X

28 maja

26 maja

Kontrola prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich

22 maja

29 maja

27 maja

ZUS dla początkujących - sporządzanie i korygowanie dokumentów ubezpieczeniowych

25 czerwca

29 czerwca

12 czerwca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 10 styczeń 2020 13:50
reklama
reklama