Zostań mistrzem ortografii!

Zostań mistrzem ortografii! Źródło: ATH

VI Beskidzkie Dyktando odbędzie się w czwartek 30 maja 2019 roku o godz. 9.00 w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej przy ul. Willowej 2. Jego organizatorami są Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej oraz Katedra Polonistyki Akademii Techniczno-Humanistycznej. Dyktando organizowane jest pod honorowym patronatem prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka w ramach XX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

CHCESZ ZDOBYĆ TYTUŁ BESKIDZKIEGO MISTRZA ORTOGRAFII? I STAĆ SIĘ POSIADACZEM PIÓRA PREZYDENTA BIELSKA-BIAŁEJ?

Nic prostszego: do 20 maja możesz zgłosić się – link do formularza rejestracyjnego – do tegorocznego VI Beskidzkiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej, które odbędzie się w czwartek 30 maja w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. 

Udział w dyktandzie to przede wszystkim fantastyczna możliwość sprawdzenia znajomości ojczystego języka. Co ważne: Nikt nie dowie się, jak ci poszło. Jeżeli będziesz miał(a) słabszy dzień – twoje wyniki w takim przypadku nie będą nikomu udostępniane. Natomiast w sytuacji, gdy napiszesz dobrze, prestiżowy tytuł i prezydenckie pióro są w Twoim zasięgu, a wraz z nimi atrakcyjne nagrody (patrz: niżej). Honorowy patronat nad imprezą objął prof. Jerzy Bralczyk.

DO KIEDY ZGŁOSZENIA?

Tylko do poniedziałku 20 maja 2019 roku można zgłaszać się do tegorocznego VI Beskidzkiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii. Chętni do sprawdzenia swojej znajomości języka ojczystego muszą się spieszyć – ilość miejsc ograniczona!

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ

JAKIE NAGRODY?

Na uczestników w każdej kategorii czekają w tym roku Pióra Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Puchary Rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, laptopy, tablety, smartwatche oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe.

DLA KOGO?

VI Beskidzkie Dyktando, podobnie jak w poprzednich latach, ma formułę otwartą. Mogą wziąć w nim udział mieszkańcy Bielska-Białej i powiatów – bielskiego, cieszyńskiego, oświęcimskiego, żywieckiego i pszczyńskiego. Podobnie jak w latach poprzednich każde dyktando jest anonimowe.

W szóstej edycji Beskidzkiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach:

Open (wszyscy uczestnicy);
Junior (uczniowie szkół średnich);
Młodziki (uczniowie klas 7 i 8 oraz klas III gimnazjów);
VIP – osoby imiennie zaproszone przez Organizatorów

ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII 

Miesięcznik Bielski Rynek jest patronem medialnym tego wydarzenia. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 07 maj 2019 09:21
reklama
reklama