Absolwent XXI wieku

październik 15, 2018 3582

Mieszkańcy Śląska oraz uczelnie i szkoły wyższe z województwa wspólnie wytypowały ponad stu kandydatów do tytułu Absolwenta XXI wieku. Wśród nich sportowcy, naukowcy, działacze społeczni, ludzie związani z kulturą, artyści, samorządowcy i politycy. Nie brakuje nazwisk znanych nie tylko w regionie, ale całej Polsce i nawet na świecie. O to wyróżnienie zawalczą m.in. Adam Małysz, Justyna Kowalczyk, Stachursky, Gawlik i Botor.

 

Poszukiwania Absolwenta XXI wieku trwają. Kto ma szansę na zwycięstwo?

Plebiscyt Absolwent XXI to niepowtarzalna okazja do ukoronowania najwybitniejszych jednostek, które mogą pochwalić się dyplomem śląskiej uczelni lub szkoły wyższej. A takich nie brakuje. Każdego roku po tytuły naukowe sięgają tysiące absolwentów, a dla wielu z nich jest to dopiero początek kariery. Doskonałym przykładem są takie osobistości jak: Justyna Kowalczyk, zdobywczyni medali Olimpijskich w biegach narciarskich i jednocześnie absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach; multimedalista w skokach narciarskich Adam Małysz, który posiada dyplom Politechniki Częstochowskiej, piosenkarz Stachursky, będący absolwentem Szkoły Bankowości i Prawa w Bielsku-Białej oraz wielu innych. Niestety nie sposób wszystkich tu wymienić. Pełną listę kandydatów możesz natomiast sprawdzić tutaj: www.aplikuj.pl/absolwent/lista.

Głosujesz i pomagasz!

Poza tym, że Plebiscyt jest formą promocji szkolnictwa wyższego w regionie i sposobem na uczczenie sukcesów wybitnych Ślązaków, jest to także akcja charytatywna. Wydarzeniu towarzyszy bowiem szczytny cel. Organizator zdecydował się przeznaczyć z własnych środków datki za oddane w plebiscycie głosy na rzecz Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska Białej. Działacze Fundacji od ponad 20 lat zajmują się pomocą dzieciom i młodzieży, które są niepełnosprawne lub ich rodziny narażone są na patologię społeczną. Ze zgromadzonych środków zostaną zorganizowane zajęcia terapeutyczne, świetlice środowiskowe oraz pakiety pomocy materialnej dla najbardziej potrzebujących podopiecznych. Dla Ciebie to tylko kilka chwil na kliknięcie, a dla Fundacji każda złotówka jest na wagę złota. Nie wahaj się – wskaż faworyta i pomóż!

Uczelnie pomagają wybrać najlepszych

Patronat nad wydarzeniem objęło kilkanaście uczelni wyższych – m.in. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej czy Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. Plebiscyt wspierają także lokalne media i instytucje. Wybierz wspólnie z nami osobę, która Twoim zdaniem najbardziej zasługuje na miano Absolwenta XXI wieku.

Głosowanie potrwa do 30 listopada 2018 roku. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 10 grudnia podczas uroczystej gali, gdzie zwycięzcom wręczone zostaną dyplomy i pamiątkowe statuetki. Zwieńczeniem będzie wydanie publikacji książkowej, pełnej prawdziwych historii z życia Laureatów, zdjęć i wywiadów z nimi.

A oto lista kandydatów, którzy ukończyli bielskie uczelnie: www.aplikuj.pl/absolwent

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 październik 2018 08:36
reklama
reklama