3 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej

sierpień 30, 2020 4632

3 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej już za nami. 29 sierpnia na scenie Bielskiego Centrum Kultury ponad 100 wykonawców zaprezentowało swój talent wokalno-aktorski w pięciu kategoriach.

Zmagania półfinałowe trwały od godziny 11.00 do 16.30. Uroczysta gala podsumowująca festiwal rozpoczęła się o godzinie 17.00. Tegoroczne jury miało przed sobą trudne zadanie - poziom młodych wykonawców był bardzo wysoki i wyrównany. Ostatecznie przyznano po trzy nagrody w każdej kategorii, trzy wyróżnienia i nagrodę Grand Prix festiwalu. Uwieńczeniem artystycznych zmagań był koncert zespołu Studio Accantus, który zaprezentował wiązankę najbardziej popularnych, bajkowych piosenek. Pomimo iż tegoroczna edycja festiwalu musiała odbyć się w warunkach reżimu sanitarnego, zarówno widownia jak i młodzi wykonawcy bawili się doskonale. Przypomnijmy iż pomysłodawcą i głównym organizatorem festiwalu jest bielska Akademia Pasji i Rozwoju, założona przez Małgorzatę Stasiaczek. W Akademii przez cały rok odbywają się zajęcia dla młodzieży i dorosłych, podczas których mogą oni rozwijać swoje talenty i zamiłowania artystyczne.

A oto lista nagrodzonych uczestników w podziale na kategorie:

Kategoria I:
1) Magdalena Komarek
2) Paulina Knapik
3) Marika Zdolska

Kategoria II:
1) Julia Mika
2) Kinga Wylęgły
3) Alicja Wróblewska

Kategoria III:
1) Joanna Pytlarczyk
2) Zofia Sydor
3) Laura Górniok

Kategoria IV:
1) Fama
2) Duoforte
3) Włóczykije Grupa Młodsza

Kategoria V:
1) Arabeska 2
2) Duet Milena i Ania
3) Simare

Nagroda Grand Prix Festiwalu trafiła do Justyny Laskownickiej. Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Kołakowska, Jonatan Koczy, Magdalena Stefanowska
Nagroda główna festiwalu to możliwość nagrania i współpracy z wytwórnią muzyczną Rehegoo Music Group.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 sierpień 2020 11:47
reklama
reklama