114. wieczór Bielskiej Sceny Kabaretowej z grupą Czesuaf

Kabaret Czesuaf - 114. wieczór BSK Kabaret Czesuaf - 114. wieczór BSK fot. Roman Anusiewicz

21 maja w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbył się 114. wieczór Bielskiej Sceny Kabaretowej. Gwiazdą wieczoru był CZESUAF - poznański kabaret z bielszczanką Olgą Łasak na pokładzie.

Kabaret Czesuaf od 2002 r. rozśmiesza widzów w całej Polsce. Przez ten czas dał się poznać jako sprawny obserwator rzeczywistości, który potrafi zaskakiwać publiczność świeżymi pomysłami. W pamięć zapadły widzom przebojowe skecze (m.in. „Mowa Nienawiści", „Wolna niedziela", „Rośliny doniczkowe", „Ferie w Zakopanem") do dzisiaj chętnie oglądane (setki tysięcy odsłon!) w serwisach internetowych i telewizyjnych powtórkach. Grupa stworzyła kilkanaście autorskich programów komediowych, zdobyła nagrody na największych festiwalach kabaretowych i wystąpiła w najważniejszych realizacjach telewizyjnych, często będąc ich gospodarzem.
Kabaret Czesuaf wrócił na Bielską Scenę Kabaretową z nowym programem (premiera: luty 2019). „Przyjęcie" to zestaw dynamicznych skeczów i piosenek przy których nikt się nie nudził. Na „Przyjęciu" goście spotkali prawie prawdziwego króla, prawdziwego hrabiego i pannę hrabiankę. A obok nich kolegę z liceum, który ze swoim szwagrem robił rzeczy, o jakich nam się nawet nie śniło. Menu na „Przyjęciu" było bardzo urozmaicone, każdy znalazł dla siebie kilka smacznych dań i łakoci na deser. A to wszystko w wykonaniu Tomka, Wojtka, Maćka i rodowitej bielszczanki Olgi.

W pierwszej części wieczoru BSK tradycyjnie bielskie akcenty. Tym razem Błażej Olma z kabaretu TON i Dominika Handzlik - aktorka, wokalistka, skrzypaczka. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (2019) oraz absolwentka klasy skrzypiec Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Od lat związana z piosenką literacką i aktorską, jest laureatką m. in. I nagrody V Międzynarodowego Festiwalu Anna German w Warszawie, II nagrody 54. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, I nagrody Festiwalu Kwiaty na Kamieniach w Bytomiu, półfinalistką 38. Wrocławskiego PPA. Związana ze Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia. Od niedawna związana na stałe z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Zadebiutowała w roli Panny Młodej w „Weselu" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Gospodarzem ostatniego przed wakacjami wieczoru był Piotr Skucha, który już teraz zaprasza na kolejną odsłonę BSK która odbędzie się 22 października.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany sobota, 11 kwiecień 2020 21:53
Roman Anusiewicz

Operator filmowy. Fotoreporter - kameroman@op.pl